Stalo sa nám (od Nového roka po prvé jarné dni)

Nový rok sme privítali na našom obľúbenom mieste nad Radošinou, žiaľ tentokrát aj v spoločnosti príliš „veselej“ partie, ktorá to s pyrotechnikou nezvládala. Rýchlo sme sa pre istotu vrátili do bezpečia nášho klubu. O týždeň sme sa podieľali na vynikajúcom vianočnom koncerte v našom kostole, pomohli sme s technikou i financiami z našej prvej januárovej reprízy, na ktorú sme pozvali aj radošinských dôchodcov. Výborné publikum bolo na tejto benefícii, veľa pekných a povzbudivých slov sme počuli. Zaznamenali sme aj divákov, ktorí na Hlavinu prišli z hlavného mesta. Ďalší víkend sme „okupovali“ javisko bojnianskeho kultúrneho domu. Darilo sa nám aj vďaka vnímavým divákom. Príjemne bolo aj na milom pohostení pod taktovkou sympatického pána starostu a šikovných zamestnankýň. Na druhý deň svižne vybehli na javisko naši juniori, aj im sa podarilo zaujať detských i dospelých divákov. Poslednú januárovú sobotu sme prevetrali lyže, bežky, turistické topánky v Jasenskej doline a potom šup do plaviek v Turčianskych Tepliciach. Sneh na svahoch bol rozprávkovo trblietavý, voda v bazénoch vynikajúca. Príjemne sme sa unavili, dobre najedli a veľa nasmiali. S dobrou energiou sme docestovali do obce Zohor, kde sa Hlavina predstavila prvý krát. Čakalo nás tam jedno z najinteligentnejších publík, aké sme stretli. A hoci sme boli oslabení o našu klaviristku Lenku, podarilo sa všetko zaspievať a odohrať tak, že diváci odchádzali mimoriadne spokojní. A my s dobrým pocitom a tekutou inšpiráciou v ruke. Aj javisko v útulnom kultúrnom dome v Hornej Krupej, sme vyskúšali prvý krát. S úspechom a vďaka pánovi farárovi M. Kováčovi, ktorý okrem duchovnej služby, robí veľkú službu aj na poli kultúrnom. Pekný večer sme zakončili fantastickým pohostením v reštaurácii Sedem divov, ktorá je takým krupanským ôsmym divom a kde nám pár piesní s chuťou zaspievali Krupanskí črpáci. Večer pred Popolcovou stredou sme zavítali do Hlohovca, do skvostných priestorov Empírového divadla. Trošku sme v jednosmerkách mesta poblúdili, na javisku však určite nie. Tešilo nás vopred vypredané predstavenie, to že na javisku už nikto nechýbal, že sa zrodil mladý a mimoriadne šikovný technik Jurko a že nám bolo spolu jednoducho fajn. Ešte sa nám podarilo vybaviť náš klub teplou vodou, poskytnúť rozhovory pre fraštacké a topoľčianske noviny a dať dokopy papiere pre podanie daňového priznania. Je tu jar, čakajú nás ďalšie vystúpenia, brigáda v klube, členská schôdza, výber nového titulu, snáď aj spoločný výlet.
Dobrá voda vyviera momentálne z prameňa Hlavina, kto by sa netešil…
(em)


Komentáre sú uzavreté.